Projekt VašeVýživné.cz bojuje spolu s vámi za lepší budoucnost dětí

Dluhy na výživném se v poslední době staly smutným trendem – jen v České republice se tato problematika týká více než 200 000 rodin. Chybějící peníze přitom dokáží pořádně narušit rodinný rozpočet. Dětem kvůli nim nemohou být dopřány aktivity a věci, které jsou pro jejich vrstevníky naprostou samozřejmostí.

Že je vám tento scénář povědomý? Pokud jste se v podobné situaci ocitli i vy, máme pro vás řešení. Je jím Asociace neúplných rodin, která v rámci projektu VašeVýživné.cz pomáhá rodinám s vymáháním dlužného výživného.


VašeVýživné.cz stojí na vaší straně

Projekt VašeVýživné.cz byl založen už v roce 2015. Jeho cílem je pomáhat rodinám, kterým bývalí partneři dluží na výživném. A je úplně jedno, jestli se jedná o dluhy tisícové nebo rovnou statisícové. Do projektu se zapojilo už více než 20 000 rodičů samoživitelů, jejichž dlužné alimenty se pohybují v řádech miliard korun. Některé případy už byly úspěšně vyřešeny, jiné na svůj šťastný konec teprve čekají. Důležité však je, že se jejich případem zabývají zkušení advokáti (a v některých případech i exekutoři), kteří dělají vše pro to, aby se děti svého výživného co nejdříve dočkaly.

Za zkoušku nic nedáte

Řada maminek i tatínků samoživitelů se již s penězi pro své dítě dávno rozloučila (podle statistik se do vymáhání nepustí 40–50 % rodičů). Tito rodiče jsou totiž přesvědčeni, že není z čeho brát, a vymáhání tedy nemůže být úspěšné. Data ale hovoří jinak – své řešení našlo i mnoho zdánlivě neřešitelných případů. Když říkáme, že za zkoušku nic nedáte, myslíme to v tomto případě opravdu doslova. Za asistované vymáhání výživného a všechny služby s ním spojené nezaplatíte ani korunu – veškeré náklady jdou za dlužníkem. A pokud by snad vymáhání bylo přece jen neúspěšné? V takovém případě si s náklady poradí samotná organizace. Vy a vaše děti tak v každém případě nemáte co ztratit, můžete jen získat – a to šanci na lepší budoucnost.