Nejlepší čas zvýšit si kvalifikaci je na mateřské

Patříte také vy mezi maminky, které přemýšlí, co budou dělat po skončení mateřské dovolené?

Čas strávený péčí o malé děti je krásný a náročný zároveň. I toto období však uteče jako voda a maminky stojí před rozhodnutím, čemu se budou po mateřské věnovat? Velké množství žen láká změnit bývalou práci za jinou, lepší. S tím je dobré včas počítat a vybrat si vhodný rekvalifikační kurz. Čemu bychom měli při výběru kurzu věnovat pozornost? Recenze, hodnocení kurzu, je dobrý krok k tomu, abychom si o průběhu i organizaci udělali obrázek. Zjistěte si, jak dlouho působí firma, nabízející kurzy, na trhu a kolik má odučených studentů. Budete tak mít jistotu, že kurz bude kvalitní a nebude pro vás ztrátou času.   

rekvalifikacni-kurz-personalistika-x.jpg

Rekvalifikační kurzy

Nejvhodnější kurzy pro zvýšení kvalifikace jsou kurzy rekvalifikační, ve kterých získáte komplexní dovednosti. Pro rekvalifikační kurzy jsou vyžadovány speciální požadavky na odbornost lektorů, vybavení učeben a učební materiály, které schvaluje Ministerstvo školství. Obecně jsou rekvalifikační kurzy kvalitnější než standardní vzdělávací kurzy. Po úspěšném absolvování rekvalifikačního kurzu získá absolvent osvědčení o získání kvalifikace v daném oboru s akreditačním číslem vydaným Ministerstvem školství. Osvědčení o rekvalifikaci výrazně zvyšuje šanci na získání lepší práce nebo může být použito jako podklad pro získání vázané živnosti, například pro profesi účetní.

Mezi nejoblíbenější profese maminek patří ty, které lze úplně nebo aspoň částečně vykonávat z domova.

Portál rekvalifkacnikurzy.cz uvádí, že dlouhodobě je velká poptávka po účetních, protože každá firma musí vést účetnictví nebo daňovou evidenci. To je důvod, proč je mezi maminkami dlouhodobě nejžádanější rekvalifikační kurz Účetnictví. Nevýhodou je, že účetních je na trhu poměrně velké množství a vzniká tak mezi nimi velká konkurence.

V posledních dvou letech, se snižující se nezaměstnaností, zažívá boom profese personalistiky. Získat nové zaměstnance je stále obtížnější, a proto mají vlastní personalisty už i malé a střední firmy, ve kterých dříve prováděla nábory mzdová účetní.

Nejžádanější profese, kterou lze částečně vykonávat také formou home office je mzdová účetní. Mzdové účetnictví se pořád mění a maminky, které se byli 3 roky na mateřské, se obvykle musí mzdové účetnictví učit znovu. Proto je na trhu práce mzdových účetních s aktuálními znalostmi nedostatek. Rekvalifikační kurz Mzdové účetnictví se základy personalistiky je velmi oblíben. Některé ženy dokonce získaly práci ještě před dokončením kurzu, uvedla lektora a garant kurzu Michaela Prátová. A jaká je úspěšnost při následném získání práce v oboru? Podle výzkumu portálu rekvalifikacnikurzy.cz je to právě kurz Mzdového účetnictví se základy personalistiky, který nejvíce pomohl ženám k získání vysněného zaměstnání.

Rekvalifikační kurz Online marketingu

Rekvalifikační kurz Mzdové účetnictví se základy personalistiky

Rekvalifikační kurz Personalistiky

garant-kurzu-mzdove-ucetnictvi.jpg

Rekvalifikační kurzy placený přes Úřad práce

Milé maminky, jste-li evidovány na Úřadu práce jako zájemkyně o zaměstnání, můžete požádat Úřad práce o proplacení rekvalifikačního kurzu formou zvolené rekvalifikace, a tím získat kurz zcela zdarma. Vyřízení zvolené rekvalifikace trvá až 30 dní, a proto doporučujeme vybrat si vhodný kurz včas. S vyřízením žádosti Vám v Orange Academy rádi pomůžou, stačí do poznámky registrace napsat „předběžná registrace s žádostí platby přes UP“.

Informace o kurzech můžete také získat na:

Portále rekvalifikacnikurzy.cz,který se zabývá vývojem rekvalifikačních kurzu na českém trhu.

Orangeacademy.cz

info@orangeacademy.cz

Tel: 511 119 990