6 kroků k flexibilní pracovní kultuře aneb jak nabídnout více pracovní flexibility a nezbláznit se z toho

Co vlastně může pracovní flexibilita firmě a lidem přinést?

Pracovní flexibilita, práce na dálku, práce z domova. Ať už ji budete nazývat jakkoliv, je jasné, že vaší firmě i zaměstnancům přinese spoustu výhod. O flexibilní práci koluje řada mýtů. Například, že ji v některých oborech nejde zavést. Omyl. Flexibilní práci můžete zavést všude bez ohledu na sektor, velikost či fázi vývoje firmy. Jen je potřeba ji dobře promyslet, naplánovat a řídit.


Proč je téma pracovní flexibility dnes tak aktuální?

Sehnat spolehlivé lidi je těžké. Nedostatek lidí na trhu práce v České republice je bohužel trvalý stav, ne výjimka. Lidé stárnou a výrazně se tak mění pracovní trh. Mění se styl života a rostou požadavky na jeho kvalitu, včetně množství volného času. Téměř všichni už pracují virtuálně (s klienty, kolegy, dodavateli, mezinárodními projektovými týmy). Informační a komunikační technologie máme už skoro na všechno a jsou běžnou součástí našeho života.

Robotizace a automatizace intenzivně vstupují do pracovních profesí a v budoucnu je budou výrazně měnit. V ČR je oproti EU vysoké zastoupení zaměstnaných žen s dětmi, které chuť pracovat složitě slaďují s 2 až 4letou rodičovskou dovolenou a nedostatkem předškolních zařízení a jeslí. Že vás ani toto nepřesvědčí?


S pracovní flexibilitou budete mít dvakrát více uchazečů a  další výhody

Pracujete se značkou zaměstnavatele a nedaří se vám odlišit? Flexibilita láká ty nejlepší lidi. Budete si moct vybírat mezi více kandidáty. Na flexibilní pozice se jich prokazatelně hlásí více. Podle průzkumů LMC se na pozice se zkráceným úvazkem hlásí dokonce dvakrát více uchazečů. Získáte nové zdroje kandidátů, kteří by se jinak na vaše volné pozice nehlásili. Další výhodou je vyšší výkonnost. Jednak proto, že si zaměstnanci mohou vybrat místo a čas, kdy odvedou pracovní úkoly s tím nejlepším výsledkem. Ale také proto, že pak často pracují v kratších časových úsecích, kdy se mohou plně koncentrovat. Druhotně získáte i jejich vyšší loajalitu,, protože mohou lépe skloubit pracovní a soukromý život. A to je bez diskuze jeden z nejčastějších požadavků dnešních uchazečů o zaměstnání. Zároveň, podle našich průzkumů, lidé vnímají možnost flexibility jako signál důvěry ze strany zaměstnavatele. A to má pozitivní vliv na jejich vztah a důvěru k zaměstnavateli.


Flexibilita má zároveň pozitivní finanční dopad na firmu, protože snižuje absence zaměstnanců, náklady na pracovní prostory a cestování. Fakta v číslech naleznete v ebooku flexibility.


Jaké kroky a principy potřebujeme k plynulému zavedení pracovní flexibility?

Pojďme se podívat na první, velmi zásadní krok. A to, jak jste na tom s flexibilitou práce ve firmě už teď.


KROK 1: Zjistěte, jak je vaše firma flexibilní

Proto, abyste mohli vyhodnotit aktuální flexibilitu vaší firmy, je třeba rozeznat tři hlavní tváře flexibility:

  1. Flexibilita místa - práce z domova, z jiné kanceláře, z coworkingového centra, kavárny,  apod.

  2. Flexibilita času - pružná pracovní doba, směnný provoz a flexibilní plánování směn, práce na krátký a dlouhý týden, konta pracovní doby, stlačený týden, částečné úvazky, sdílení pracovních pozic, práce na zkrácený týden.

  3. Flexibilita formy spolupráce - různé formy spolupráce se zaměstnanci, ale i živnostníky, experty, agenturními zaměstnanci, apod.


Pro správný start zmapujte, jak jste na tom s flexibilitou práce dnes, co už ve vaší firmě funguje, co používáte rádi a co se příliš neosvědčilo.


Jak na to? Udělejte si malý průzkum a zodpovězte si tyto otázky:

  • Jaké formy flexibility ve vaší firmě aktivně využíváte? A jak se liší napříč společností?

  • Jaké formy flexibility nabízíte, ale nevyužíváte je? Proč?

  • S jakým záměrem jste formy flexibility zavedli? Naplnily vaše očekávání?

  • Kde vám nyní flexibilita práce funguje? Jsou to jednotlivá oddělení, nástroje nebo třeba regiony?

  • Jak byste obecně pojmenovali úroveň přístupu, který zaujímá vaše organizace vůči flexibilitě práce? Přístup Ignoruje/Akceptujeme/Nabízíme/Využíváme


Zajímají vás další kroky, jak flexibilitu ve firmě úspěšně zavést? Stáhněte si zdarma ebook flexibility zde.

Chcete se s námi z Flexjobs potkat osobně? Zaregistrujte se na společnou snídani dne 13.6. v Mono Fono v Praze. Rozhýbejte s námi neflexibilní trh práce, ať se v ní cítíte lépe! Zjistěte, jaké 3 věci potřebujete pro práci budoucnosti. Získejte inspiraci co s tím, když flexibilita způsobuje nedorozumění a chaos. Jako výslužku si odnesete praktický návod a workbook „Jak na flexibilitu ve vaší firmě v 6-ti krocích a 6-ti principech”.

Pro Mavimi,